Najlepsze firmy

 

 


Z przekonaniem polecam tę księgarnię internetową, w której od pewnego czasu dokonuję zakupów. Ma ona następujące zalety: po pierwsze - jest chyba najtańsza (przejrzałem kilkanaście innych i porównałem ceny 14 książek, z czego 13 najtańszych znajdowało się właśnie w Bookservice!). Po drugie - można płacić przelewem bankowym (np. internetowym), przez co bardzo oszczędza się na przesyłce. Po trzecie - przesyłka wysyłana jest dość szybko (są one doskonale zabezpieczone przed zgnieceniami, a pocztowcy jak wiadomo do słowa pisanego wielkiego szacunku nie mają). Po czwarte - poruszanie się po stronie i dokonywanie zakupów jest o wiele wygodniejsze niż w innych księgarniach, w tym także w Merlinie.  Niestety wielu książek nie udało mi się w niej znaleźć, ale mam nadzieję, że wszystkie nieudane próby znalezienia danej pozycji są odnotowywane w statystyce i książka taka jest po jakimś czasie wprowadzana do sprzedaży. W każdym razie Sprzedawca informuje na swojej stronie, że gotów jest daną pozycję specjalnie sprowadzić, co wydaje mi się godne odnotowania. Na pewno kiedyś skorzystam. Polecam !!!

Zajrzyj do księgarni

 

Usługi Ogólnobudowlane
Mirosław Juroszek

Bez wątpienia najlepszy fachowiec, spośród tych, którzy do tej pory u nas pracowali. Wszystko zgodnie z umową, wykonanie idealne, cena przystępna. Żadnego droczenia się, zawyżania ceny pod koniec pracy, narzekania itp. W spokoju wykonuje swoją pracę, sprząta po sobie, jest bardzo dokładny. Trudno do czegoś się przyczepić. Gorąco polecamy w zakresie: kafelkowania, kładzenia paneli podłogowych, boazerii, płyt kartonowo-gipsowych. Tel.: 33.858.02.29, 603.92.99.48.

 

termit72

Super Sprzedawca  na Allegro - Sprzęt AGD

Zamówiliśmy z żoną u tego sprzedawcy mikser, krajalnicę i maszynkę do mielenia mięsa. Ceny sprzętu Zelmera prawdopodobnie najniższe na rynku. Dostaliśmy upust w postaci obniżki kosztów pocztowych. Wysyłka błyskawiczna i bardzo dobrze zabezpieczona. I jeszcze jedno. Wylicytowaliśmy dwie rzeczy w kolorze pomarańczowym, jedną w szaro-niebieskim. Zależało nam na tym, żeby wszystkie były pomarańczowe. I proszę sobie wyobrazić, że Pan Super Sprzedawca w dzień wolny od pracy poszedł specjalnie do marketu, zagadał z obsługą i wymienił nam krajalnicę na pomarańczową (mimo, że musiał do tego interesu trochę dopłacić, nie wrzucił nam tego w koszta). Serdecznie polecamy zakupy u Niego.

Link do Jego strony w Allegro

 

 

Uzasadnienie:

Od czasu do czasu korzystam ze sklepu firmy Billa w Czeskim Cieszynie. Wychodzę sobie z domu, zbiegam z góry na os. Liburnia, potem pod górę, przez park, gdzie nie biją, przez tory i już jestem na granicy. Od przejścia jakieś 10 minut drogi zaraz za dworcem kolejowym w Czeskim Cieszynie znajduje się Billa.

Zalety tego przybytku są następujące: primo - znajduje się tam maszyna, która skupuje butelki i drukuje zaświadczenie, na podstawie którego baba na kasie wypłaca kasę bez pytania o paragon. Ostatnio, mimo, że była porucha, czyli awaria, po naciśnięciu dzwonka, z zaplecza po 3 minutach wyłaził facet w brudnym fartuchu i też ręcznie skupował butelki. (Był komunikatywny mniej więcej na poziomie tej maszyny). Secundo - szczęśliwi posiadacze karty Billa Club, nabywają piwo Valdštejn w plastikowych butelkach 1,5 litra zamiast po 24,90, po 19,90 Kč (jakieś 2,70 PLN). Tertio - wybór piwa jest naprawdę duży, choć facet koło rynku (drogą w kierunku rzeki) sprzedaje takie egzotyczne browary, że nigdy ich w Billi nie będzie. Minus sklepu jest taki, że na kasach siedzą czasem straszne babsztyle. Takie jak za komunizmu. Mówisz do niej po polsku i wiesz, że cię doskonale rozumie, ale udaje, że nie. Dopiero jak przejdziesz na czeski, nagle zaczyna wszystko rozumieć. Nacjonalistki. Czasem jednak można natknąć się na miłą panią polskiej narodowości. Zawsze kulturalną. I sałatka śledziowa jest za 14 koron. I 5-litrowe wino włoskie za 129 koron, czyli za ok. 18 złotych. Polecam.

http://www.billa.cz/eurobilla/

 

Bar Hami.
Kuchnia wietnamska i chińska

Uzasadnienie:

Czyli rozwiązanie zagadki, dlaczego znikają kaczki i gołębie z Parku Saskiego. Żartuję, oczywiście. Lokalizacja: PKP Marymont. 5,5 zeta za plastikowy talerz pełen pysznego żarcia. To cena za tzw. połówkę, która i tak jest większa niż niejedna cała porcja w takich barach! Miła obsługa, względnie czysto. Karaluchów i karaczanów nie widziałem. Na zapleczu uwija się jak w ukropie chyba połowa Wietnamczyków z całej Warszawy. Do wyboru ze 100 dań. Dużą część klientów stanowią niestety tzw. mundurowi, od strażaków począwszy, przez służby oczyszczania miasta po policjantów, ochroniarzy i strażników miejskich. U mnie, w Cieszynie na stołówce w starostwie powiatowym wprowadzono swoisty apartheid, który i tutaj byłby wskazany. Otóż widnieje tam dość sugestywny napis: "Klientów w ubraniach roboczych zapraszamy po 15:00".

 

Uzasadnienie:

Firma solidna, niedroga i jakieś kilka lat wyprzedzająca PKP w poziomie świadczonych usług. Oferuje szczególnie atrakcyjne zniżki cenowe dla grup zorganizowanych. W przeciwieństwie do PKP nie trzeba tutaj przedstawiać żadnych pisemnych zaświadczeń z podpisem i pieczęcią rektora, że się jest przewodnikiem grupy studentów, żeby móc kupić bilet grupowy. Panie w kasach zazwyczaj uprzejme. Pociągi w bardzo różnym standardzie (w zależności od trasy i godziny kursowania). Począwszy od siedzeń z bordowego skaju made in Czechoslovakia, skończywszy na supernowoczesnym, klimatyzowanym pociągu z dostępem do internetu (Ostrava - Praha hl.n.). Bilety znormalizowane w skali całego kraju (a nie jak u nas, że drukuje się je w różnych formatach i kolorach). I co najważniejsze: na ekspresy, IC i EC nie trzeba kupować miejscówek jak się nie chce. Z reguły miejsca i tak są. Poza tym w czeskim odpowiedniku Warsu - JIL-u, piwo jest za 4, a nie za 8 złotych. I teraz dworce kolejowe: w przeciwieństwie do naszych, raczej zadbane i na prawie każdym jest restauracja dworcowa jak za czasów Najjaśniejszego Franciszka Józefa! Z cenami dla prostego ludu przystępnymi! I nie znajdziecie tam piwa za więcej niż 20 koron! Dla fanów kolei: czeska sieć kolejowa jest najgęstsza w Europie.

 

Uzasadnienie:

Mój osiedlowy sklepik. Nigdy, ale to nigdy, nikt mnie tam nie pytał o paragon, gdy oddawałem butelki. Poza tym niska cena Brackiego (1,75 PLN) oraz Żywca (2,25 PLN, od 1 września 2,29 - dlaczego pytam) stanowi chyba niezłą rekomendację. Piwo zawsze wzorowo schłodzone i niewstrząśnięte. Pycha. Można płacić kartą płatniczą, a ponadto sklep należy do sieci honorujących takie śmieszne karty oszczędnościowe, że im więcej wydasz, tym więcej zaoszczędzisz. Na koniec wszystkie te piwa i chleby, które kupuję, mogę sobie na wykazie pooglądać w internecie. I stoi tam napisane mniej więcej tak: gratulujemy panu Radek Zenderowski zakupu 169 piw Brackie w miesiącu wrześniu. Zaoszczędził Pan 2,34 PLN.  Zapraszamy do dalszych zakupów! I wszystko to niby zgodne z ustawą o wychowaniu w trzeźwości.

Niestety handlują także produktami z marką Lider-Szajs. To mi się - mówię otwarcie - nie podoba. W ogóle to mam bardzo złe zdanie o tej marce i zastanawiam się czy ich nie umieścić na swoich czarnych stronach. Plusem sklepu jest też oczywiście to, że znajduje się niedaleko od mojego mieszkania i w zasadzie mogę w kapciach w razie potrzeby wyskoczyć.

http://www.wapienik.pl

 

CeDeWu

Uzasadnienie:

Bardzo dobra współpraca. Firma rzetelna. Szybko wydaje książki. Szefostwo ma niezłe wyczucie rynku wydawniczego. Dla autora ważne jest także to, że wszystko jest lege artis - od umowy, którą uznać można za stosunkowo korzystną, po terminowe wypłaty honorarium (co wcale nie jest regułą w świecie wydawniczym). Pozdrawiam i liczę na dalszą owocną współpracę.

http://www.cedewu.pl/

 

Uzasadnienie:

Naprawdę świetna robota korektorska, za którą jestem bardzo wdzięczny. Czytelnik często nie uświadamia sobie, że korektor de facto bywa często współautorem książki.

http://www.ossolineum.pl/

 

 

Jan Moskała

Usługi stolarskie - zobacz opinię